O projekte

ŠTANDARD BYTU V PREVEDENÍ HOLOBYT

 

Zvislé konštrukcie:

Suterén: železobetónová konštrukcia s murovanými obvodovými stenami

Nadzemné podlažia: kombinácia železobetónových stien, stropov a železobetónového schodiskového jadra s murovanými obvodovými stenami z nosného muriva hrúbky 300 mm.

 

Deliace priečky:

Medzibytové: deliace priečky medzi bytmi sú murované z akustických tehál  300 mm.

Interiérové: deliace priečky v byte sú murované o hrúbke 140 mm.

 

Svetlá výška v bytoch:

Svetlá výška obytných miestností v bytoch je 2760 mm.

 

Strešná konštrukcia, krytina:

Väzníkový krov

Strešné plechové panely

 

Povrchová úprava stien:

Vnútorná strojová vápeno-cementová omietka je ošetrená náterom bielej farby. Kúpeľne a kuchyne omietnuté a omaľované bielou farbou s výnimkou miest pod obklady a kuchynskú linku

 

Stropy:

Sadrokartónové konštrukcie ošetrené náterom bielej farby. V kúpeľniach a WC vodovzdorný sadrokartón. Na 2.NP protipožiarny sadrokartón ošetrený bielym náterom.

 

Okná:

Plastové, s izolačným troj-sklom, 6 - komorové

Farba: exteriér antracit, interiér biela

 

Vykurovanie a teplá úžitková voda (TUV):

Centrálna celoročná dodávka tepla do objektu je zabezpečená prostredníctvom odovzdávacej stanice tepla pripojenej na teplovodný rozvod spoločnosti Mestský bytový podnik Púchov a.s., ktorá zabezpečuje prívod vykurovacej vody z „OST“ s teplotou do jednotlivých bytov. Vykurovanie jednotlivých obytných miestností je podlahové kúrenie v kúpeľni je rebríkový radiátor. Meranie je zabezpečené pomerovými meračmi na každom vykurovacom telese.

 

Vzduchotechnika:

Odvetranie priestorov kúpeľní a WC je zabezpečené ventilátorom v priestore bytu. V kuchyni je možné osadiť digestor s vývodom do vzduchotechnického potrubia.

 

Voda a kanalizácia:

Kanalizácia je zhotovená z odhlučnených plastových HT rozvodov. Rozvody vody sú PPR rúr a tvaroviek. V mieste prípravy pre kuchynskú linku sú privedené rozvody studenej vody a TUV ukončené rohovými ventilmi. Individuálne meranie spotreby vody meračmi umiestnenými v byte.

 

Silnoprúdová elektroinštalácia:

Zásuvky 230 V sú umiestnené vo všetkých obytných miestnostiach bytu, v kuchyni, kúpeľni a balkóne a sú od výrobcu LEGRAND. Vývody pre osvetlenie sú vyvedené v každej miestnosti a ukončené svorkami. Sú osadené zásuvky a vypínače od výrobcu LEGRAND rada NILOE. V mieste prípravy pre kuchynskú linku sú vyvedené zásuvky 230 V a prívod 400 V pre pripojenie kuchynských elektrospotrebičov. Individuálne meranie spotreby elektriny prostredníctvom meracieho zariadenia umiestneného v exteriéry bytového domu.

 

Slaboprúdová elektroinštalácia:

Slaboprúdové bytové rozvádzače majú zabudovanú predprípravu na pripojenie na dátové optické rozvody. V obývacej miestnosti bytu je umiestnená zostava TV a dátovej zásuvky. Komunikáciu medzi bytom a vstupnými vchodovými dverami umožňuje domáci audio vrátnik s možnosťou rozšírenia na VIDEO vrátnika ktorý je umiestnený pri vstupných dverách bytu.

 

Dvere:

Vstupné dvere do bytu: protipožiarne - plné, osadené v oceľovej zárubni. Kovanie guľa - kľučka. Interiérové dvere nie sú súčasťou HOLOBYTU.

 

Podlahy a obklady:

V miestnostiach je cementový poter. HOLOBYT nezahŕňa žiadne obklady a dlažby.

 

Balkón:

Podlaha je tvorená mrazuvzdornou dlažbou. Súčasťou balkóna je zábradlie.

 

Zdravotechnika:

Predpríprava na závesné WC. Predpríprava na umývadlo so stojankovou batériou a sifónom. Predpríprava na vaňu s nástennou zmiešavacou batériou a sprchovým setom. Verzia HOLOBYT je bez zariaďovacích predmetov.

 

Pivničná kobka:

Požiarne odolné dvere v oceľovej zárubni pri vstupe do spoločných pivničných priestorov. 

 

Parkovacie státie:

Betón CB4

 

Spoločné priestory na bytových podlažiach:

Na stenách strojová vápeno-cementová omietka a biela maľba. Na stropoch umiestnené svietidlá a núdzové osvetlenie. Keramická dlažba.

 

Vstup:

Hliníkové vstupné dvere s izolačným troj-sklom a čistiacou rohožou. Poštové schránky a audio vrátnik pre byty pri vstupe do objektu.

 

Zatepľovací systém:

Zatepľovací systém z polystyrénu o hrúbke 150mm, omietka hr. zrna 1,5mm v bielom odtieni.

 

Úpravy projektu sú vyhradené. Pri týchto zmenách budú dodržané všetky požiadavky na kvalitu a technické alebo technologické riešenia v súlade s príslušnými normami STN. VERZIA 2017_00

Napíšte nám
Meno:
Mám záujem:
Telefón: *
E-mail: *
Text správy: *
Overovací kód: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia